AMAÇ VE HEDEFLERE DAVET

2018-02-10

Selamünaleyküm!
Vatanını, Milletini seven, birlik beraberlik sevgi saygı değerlerinin yükselmesini, aile ve toplumda yaşanan sorunların çözüme kavuşmasını, Ülkemiz de ve Dünyamız da barış ve huzur isteyen fikirdaşlarıma sesleniyorum..

Bahsettiğimiz konularda elini taşın altına koyabilen, düşünen, yazan, bir dernek başkanı olarak, bu sorunların, eğitimle çözüleceğine inanıyorum, bahsettiğimiz konularında çalışmak için fırsat arayan kardeşlerimi, dernek çatısı altıda zamanını en iyi şekilde değerlendirmeye, davet ediyorum. Bu sorunların çözümü ancak, kişilik, doğru inanç ve güzel ahlak değerlerimizin yükselmesi ile hedefe ulaşılabilecektir

30 Ağustos 2018 de Aile ve toplum değerlerini koruma ve yükseltme konusunda İçişleri Bakanlığına bir proje gönderdik. Eğer bu projemiz kabul olacak olursa, yapacağımız çalışmalarla, aile ve toplumda birlik beraberlik sevgi saygı değerlerimiz kat, kat yükselecek, bu alanda birçok sorunlar çözülecektir. Eğer bir eksiğimiz olurda kabul olmazsa, projeyi yeniden revize edip gönderebiliriz.

Ama bu arada durmak yok, yola devam. 16 Eylüldeki toplantımızda hanımlardan ve beylerden oluşan ayrı guruplara hitaben tanışma ve hedeflerimiz konulu bir toplantımız olacak, ertesi hafta 23 Eylül 2018 de kongremiz var Allah izin verirse.

Bildiğiniz gibi aile ve toplumda gelişen, şiddet, baskı, kavga, boşanma ve daha ağır sorunların nüksetmesi, zararlı alışkanlıklar, uyuşturucu, teknoloji bağımlılığı, depresyon gibi ruhsal sorunların artması, iletişim bozukluğu, bencillik ve sevgisizliğin yaşanması, bozuk inanç, ahlaki değerlerin düşüşü ve cehaletle orantılıdır.

Toplumun kurtuluşu ancak, ilmi ile amel eden bilgiyi yaşayan aydınların ve yaratılanı yaratandan dolayı seven, kalbi insan sevgisi ile dolu, doğru inanca sahip iyi insanların vereceği desteklerle gerçekleşecektir.

Zevk sefa deryasında yüzen, bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyenlere. bir gün o yılan onlara da dokunacak, hayatlarını tehdit edecektir. O nedenle nasıl Kurtuluş Savaşında el ele verdik, vatanımızı düşmanlardan kurtardıysak şimdide el ele vererek değerlerimizi yükseltebiliriz.

Şunu unutmayalım ki; İnsanlık, yüksek idealleri olan şahsiyetlerin omzunda yükselir. Bu örnek şahsiyetler Allah’ın ve insanların takdirini daima kazanacak bunu tarihler yazacaktır. Bu iyi insanlar ordusuna neden bizlerde katılmayalım. Neden geleceğimizden ümitsiz oturalım, neden nesillerimiz dünyada, yaşanılır bir yer bulmasın. Neden savaşlar ve kavgalar olsun, göz yaşları sel aksın. Bir elin nesi iki elin sesi var, İlimiz den başlayarak, Ülkemizin ve Dünyamızın, huzurla dolması için hedeflerimiz var birlikte harika çalışmalar da bulunabiliriz.

Gelin, bu alanda birlikte çalışıp, plan program yapalım. “Bir elin nesi iki elin sesi” milletin, huzur ve mutluluklarının yükselmesine vesile olalım. Hanımlar ve beyler olarak aynı ama ayrı kollarda çalışarak, guruplar oluşturup, yaşam koçluğu yaparak ayrıca hedefe ulaştıran telkinler hazırlayıp bu telkinlerden yararlanarak, bilinçli güçlü bir toplum olarak, çalışmamızı yürütebiliriz.

Petekten süzülen bal misali, akıl, ilim, bilim, inanç, değerlerine sahip uzman ve gönüldaşlarımı görüşmeye ve Kongreye, davet ediyorum. Selam ve Saygılarımla

Güzel Hasletler Eğitim Derneği Başkanı Raziye Ünal