Kulağınıza Küpe Olsun

2023-02-01

Kulağınıza Küpe Olsun
Hayat, iniş ve çıkışlarla, hüzün ve mutluluklarla doludur. Bunlar hayatımızın bir imtihanıdır. İnsan elindeki değerin farkına varmazsa, kaybedince anlar, lakin iş işten geçmiş olur. En yakınlarınızın öldüğünü düşünün, iyiliğine karşı, ona iyilik yapmışsanız içiniz huzurlu olur. Onu üzüp kırmış, yapmanız gerekeni yapmamış, yapmamanız gerekeni yapmış olduğunuzda, yaşanan pişmanlıklar, hayatı zehir eder. Ancak ona dua ederek görevi yapar, huzur bulursunuz. Çünkü artık“Olanla, ölene, çare yoktur” her zaman elimizin altındaki değerlerin, sağlığımızın, dost ve akrabalarımızın, elimizdeki maddi ve manevi imkânların, boşa harcanan zamanın, farkında olmalıyız. Elde iyide çok, kötüde, biz elimizdeki iyinin, iyiliklerin kıymetini bilelim. Elimizdekiler kötüyse de iyi olmasına katkıda bulunalım ki dostlarımızla güçlenelim, dostlarımızla kalkınalım, yardımcı olalım ki kendimize güvenelim.
“Boyu güzelden usandım da, huyu güzelden usanmadım” der atalarımız. İyiliğe, güzel söze doyum olmaz, daima iyi, güler yüzlü olalım, geriye takılı kalmayıp ileri bakmalı hayatımızı daha güzel, olumlu yaşamanın, gayretinde olmalıyız. Ruh dünyamızın dünya ve ahret huzuru için bu söylediklerimi hayat düsturu edin çünkü hepimiz ölecek yaştayız. Allah’ım cümlemizin ömrünüzü hayırlı ve bereketli etsin inşallah.
Bunları yazmak nereden aklına geldi derseniz, annelerin, vatanını milletini sevenlerin, toplumun yücelmesine katkıda bulunmak isteyenlerin ve bu alanda çalışanların aklına gelir böyle şeyler. Selam ve Sevgilerimle